Aldactone 100 Mg İlaç Fiyatı 2022

Aldactone, aldosteron adı verilen bir hormon ile savaşarak vücuda etki eder. Çok fazla aldosteron vücuttan çok fazla potasyum atılmasını sağlar bu da böbrekler tarafından aşırı sodyum ve su tutulmasına neden olur. Aldactone 100 Mg İlaç Fiyatı 2022 yılında biraz zamlanmıştır. Bu arada Aldactone, aldosteronun etkilerini azaltmayı da amaçlar.

Aldactone 100 Mg İlaç Ne İşe Yarar?

Okumalısınız: Avamys Burun Spreyi Fiyatı 2022

Hipertansiyon, kalp yetmezliği ve sıvı tutulmasına neden olan bir hormon bozukluğunun tanı ve tedavisi için kullanılabilir. Ayrıca çok riskli yüksek tansiyon rahatsızlıklarını da tedavi edici özelliği vardır. Aldactone, fazla sıvıyı vücuttan uzaklaştırarak ve kan basıncını düşürerek etkisini gösterir.

Aldactone 100 Mg Yan Etkileri

Kramplar, ishal, mide bulantısı, kusma ve uyuşukluk en sık görülen yan etkiler arasındadır. Aldactone 100 Mg İlaç fiyatına göre yan etkileri az olan ve önemli bir ilaçtır.

Aldactone Fiyat

Aldactone ilaç 2022 Nisan itibari ile KDV dahil fiyatı 10.83₺ olarak belirlenmiştir.

Yasal Uyarı

Aldactone ilacını doktorunuza danışmadan kullanmayınız. İnternet ortamında edinilen bilgilere güvenerek sağlığınızı tehlikeye atmayınız.

İlacımızın güncel fiyatı sizlerle paylaşılmıştır. Fiyatları belirli aralıklarla güncelliyoruz, eğer fiyatta bir yanlışlık varsa bize yorumlar kısmında belirtebilirsiniz. En kısa sürede fiyatı güncelleyeceğiz.

Yorum yapın