Aspirin İlaç Fiyat, Aspirin Ne İşe Yarar 2022

Özellikle baş ağrısı problemi yaşayan bireyler tarafından sıklıkla kullanılan Aspirin ilaç fiyatı 2022 ne olduğunu merak ediyorsanız içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Aspirin İlaç Nedir? Aspirin Ne İşe Yarar

Aspirin kullanmak isteyen hastalar arama motorlarında genelde aspirin nedir veya aspirin ne işe yarar gibi terimlerle arama yapmaktadır. İşte aspirin ne işe yarar sorusunun cevabı;

Asetilsalisilik asit olarak bilinen Aspirin ilacı ağrı kesici, ateş düşürücü ve kan sulandırıcıya etkiye sahip olan etkili bir ilaçtır. Ateş düşürücü etkisinin olmasından dolayı özellikle çocuk yaştaki bireylerin ateşlerinin düşürülmesinde tedavisinde sıklıkla tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra aspirinin rahatlatıcı özelliği de bulunmasından dolayı kısa süreli baş ağrısı tedavisinde tercih edilen ilaçlar arasında yer almaktadır. Ayrıca iltihap temizleyici özelliği sayesinde de birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır.

Okumalısınız: Katarin Forte Fiyat 2022

Aspirin Ne İşe Yarar
Aspirin Ne İşe Yarar

Aspirin İlaç Yan Etkileri Nelerdir?

Aspirin ilacının olası yan etkileri aşağıda sıralanmıştır:

  • Ülser
  • Karaciğer iflası
  • Böbrek iflası
  • Tinnitus ve duyma kaybı
  • Beyin kanaması
  • Reye sendromu
  • Baş ağrısı
  • Baş dönmesi
  • Diş eti kanamaları
  • Mide ekşimesi

Bebek Aspirini – Çocuk Aspirini

Bebek aspirini ile çocuk aspirini aynı şeydir. Yetişkinlerin kullandığı aspirin ile çok az bir farkı vardır o da boyutu ve ufak farklı etkileridir. Bebek aspirinini kullanan ailelerin ilk problemi ateş veya ağrıdır. Bebek aspirinleri ağrıyı tam anlamıyla kestiği için tercih edilir.

Aspirin İlaç Reçetesiz Yazılır Mı?

Aspirin ağrı kesici ve ateş düşürücü ilaç 2022 reçetesiz olarak satılmaktadır.

Aspirin Kullanma Kılavuzu (Video)

Aspirin Fiyat

Bebek aspirini ile çocuk aspirinleri aynı şey demiştik. Geçtiğimiz yıllarda bebek aspirini devlet tarafından yasaklandı. Sizde Aspirin Fiyat ve Aspirin fiyatı 2022 merak ediyorsanız; Aktif olarak satışa devam edilen yetişkin (normal) aspirin ilacının güncel fiyatı Haziran 2022 tarihi itibari ile 18.34₺ (KDV dahil) satıştadır.

Yasal Uyarı

Aspirin ilacını doktorunuza danışmadan kullanmayınız. İnternet ortamında edinilen bilgilere güvenerek sağlığınızı tehlikeye atmayınız.

İlacımızın güncel fiyatı sizlerle paylaşılmıştır. Fiyatları belirli aralıklarla güncelliyoruz, eğer fiyatta bir yanlışlık varsa bize yorumlar kısmında belirtebilirsiniz. En kısa sürede fiyatı güncelleyeceğiz.

Yorum yapın