Calpol Ne İşe Yarar? Calpol Şurup Nedir ve Fiyatı 2022

Calpol şurup fiyat, calpol şurup ne işe yarar? calpol nedir? calpol prospektüs, calpol kaç saatte bir verilir gibi sorularınızın cevabını bu yazımızda sizler için yanıtlayacağız.

Calpol ne işe yarar?

Calpol şurup ne işe yarar sorusuna gelirsek calpol şurup çocuklarımızda ve bebeklerimizde yüksek ateşleri düşürmek için ve ağrıları kesmek için kullanılmaktadır. Ayrıca diş çekiminden sonra beliren hafif ağrılar ve cerrahi operasyonlardan sonra oluşan hafif ağrıları gidermek için de kullanılabilir.

Böylece her çocuklu ailenin evinde bulunması gereken olmazsa olmaz ilaçlardan birisidir. 6 yaş altı çocuklarda ve bebeklerde dolven şurup önerilirken, 6 yaş üstü çocuklarda ve hap yutarken zorluk çeken bireylerde calpol 6 plus süspansiyon kullanılması önerilmektedir.

Calpol Şurup Nasıl Kullanılır?

Calpol ilacını 10 saniye boyunca sallayın. İlaç kaşığı ile doktorunuzun belirttiği ölçekte tüketin. İlaç kaşığınız yoksa eczacınızdan temin edebilirsiniz.

Calpol kaç saatte bir verilir?

Calpol kaç saatte bir verilir? veya calpol kaç saat arayla verilir? sorularını soracak olursanız bebekler ve çocuklar için her doz arasında mutlaka 6 saat ara olmalıdır, normal bireylerde ise 4 – 6 saat ara idealdir.

calpol şurup

Calpol Şurup Prospektüs

Calpol şurubunu kullanmadan önce mutlaka prospektüsü mutlaka inceleyin, ilaç size uymazsa kesinlikle kullanmayın. Calpol prospektüsü incelemek için tıklayabilirsiniz

Calpol Yan Etkileri

Calpol şurubun yan etkileri ciddi olmasada bu etkilerin görülmesi halinde eczacınıza danışmanızı öneririz.

  • Baş dönmesi
  • İshal
  • Ciltte kızarıklık
  • Kaşıntı
  • Egzema belirtisi
  • Yüzde ve boğazda şişiklik
  • Kusma
  • Karaciğer rahatsızlığı

Calpol Şurup Fiyat – Calpol Fiyat

Calpol şurup fiyatı nın sorusuna cevap olarak Haziran 2022 tarihiyle anlık olarak 31.72₺ olarak satıştadır.

Calpol şurubu bebekler kullanabilir mi?

Calpol bebek şurubu olarakta kullanılabilir fakat 2 ayın altındaki bebeklere içerilmemesi gerekmektedir.

Calpol uyku yapar mı?

Calpol şurup uyku yapar mı? sorunuza gelecek olursak bebeklerde ve çocuklarda uyuma problemi varsa ilaç kullanımı sonrası daha rahat uykuya dalabildikleri bilinmektedir.

Calpol kaç derece ateşte verilir?

Calpol kaç derece ateşte verilir? Calpol şurup bireyin ateşi +37 ise ve düşmüyorsa 4 – 7 saat aralıklara verilebilir.

Calpol verdikten kaç saat sonra ateş düşer?

Calpol verdikten ne kadar sonra ateş düşer? sorusunun cevabı ise; Genelde 2 – 5 saat arasında düşer fakat düşmüyorsa doktora danışılmalıdır.

Calpol kulak ağrısına iyi gelir mi?

Genelde karın ağrısı, baş ağrısı, diş ağrısı gibi ağrılara iyi geldiği gibi evet kulak ağrılarına da iyi geldiği bilinmektedir.

Yorum yapın