D Colefor İlaç Fiyatı 2022

D vitamini takviyesi olarak reçete ile elde edilebilen D Colefor ilacı için; D Colefor fiyat, D Colefor ne işe yarar, D Colefor yan etkileri ve D Colefor kullanıcı yorumlarını bu yazımızda sizlere anlatmaya calışacağız.

D Colefor İlaç Nedir?

D Colefor ilaç fiyat, D vitamini takviyesidir. D vitamini eksikliği olanlarda veya D vitamini ihtiyacı artan bireylerde reçete edilmektedir. Genelde d vitamini problemlerinde ve d vitamini eksiliğinin yol açtığı problemlerde kullanılır.

D Colefor İlaç Ne İşe Yarar? D Colefor faydaları Nelerdir?

D Colefor İlaç Ne İşe Yarar
D Colefor İlaç Ne İşe Yarar

D Colefor ne işe yarar, d colefor faydaları nelerdir diye soracak olursanız; kolekalsiferol olarak bilinen D3 vitamini içermektedir. Besinlerle yeterli miktarda alınamayan D vitamini dışarıdan kapsül olarak alındığında tamamlanabilmektedir.

D Colefor’u kullanan hastalarda;

 • D vitamini eksikliği
 • Kemiklerde mineral eksikliği ve türevleri
 • Sindirim sisteminde D vitamini eksikliğine bağlı oluşan hastalıklar
 • Raşitizm problemi
 • Kemik erime tedavisinde 

D Colefor Yan Etkileri

D Colefor Yan Etkileri
D Colefor Yan Etkileri

D Colefor ilacının tüketiminde ortaya çıkabilecek olan yan etkileri şu şekildedir:

 • Kan kalsiyum düzeyinde yükselme (hiperkalsemi) (kendini hasta hissetme, iştahsızlık, kabızlık, karın ağrısı, aşırı susama, kas güçsüzlüğü, uyuşukluk gibi belirtilere sebep olabilir)
 • Ciltte kuruluk
 • Karın acısı
 • Aşırı derece susuzluk
 • Kaşıntı
 • Döküntü

Okumalısınız: ATACAND 8 mg 28 Tablet Fiyatı 2022

D Colefor Nasıl Saklanmalıdır?

D Colefor ilacını muhakkak çocukların erişiminden uzak olan bir yerde saklanması gerekmektedir. Bu saklanan odanın en fazla 25 C sıcaklığı olmalıdır.

D Colefor İlaç Reçetesiz Yazılır Mı?

D Colefor ilacı doktor tarafından önerilmediği sürece kullanılmamalıdır. İlaç reçetesiz olarak kullanılmaz. Son dönemlerde yaygınlaşan bilinçsiz vitamin-mineral kullanımının engellenmesi amacıyla reçetesiz satışı kaldırılmıştır.

D Colefor İlacı 2022 Güncel Fiyatı

D Colefor ilaç fiyatı 2022 Mayıs itibari ile KDV dahil fiyatı 33.39 ₺ olarak belirlenmiştir.

D Colefor nasıl kullanılır?

D Colefor nasıl kullanılır? d colefor kullanırken ne içilir? gibi sorular soran kullanıcılarımız için; 12 ve 18 yaş arası D vitamini eksiliğini önlemek için kullananlar her 6 haftada 1, d vitamini eksikliğinde kullananlar 6 hafta boyunca her 2 haftada 1 kapsül ilaç tüketmesi gerekmektedir.

D-Colefor kullanıcı yorumları

D colefor ilacı hakkında onlarca kişi yorum yapmıştır. bunlara erişmek için google’a D-Colefor kullanıcı yorumları yazmanız yeterli olacaktır.

Yasal Uyarı

D Colefor ilacı doktorunuza danışmadan kullanmayınız. İnternet ortamında edinilen bilgilere güvenerek sağlığınızı tehlikeye atmayınız.

İlacımızın güncel fiyatı sizlerle paylaşılmıştır. Fiyatları belirli aralıklarla güncelliyoruz, eğer fiyatta bir yanlışlık varsa bize yorumlar kısmında belirtebilirsiniz. En kısa sürede fiyatı güncelleyeceğiz.

Yorum yapın