Dideral İlaç Fiyatı 2022

Tansiyon yüksekliğinde ile olarak reçete edilen ilaçlardan biri olan Dideral ilaç fiyatı 2022 ne olduğunu merak ediyorsanız içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Dideral İlaç Nedir?

Dideral betabloker adı verilen ilaç grubuna dahildir. Böbrek hastalığı veya diğer sebeplere bağlı olmayan tansiyon yüksekliğinde, kalbi besleyen koroner damarlarda darlık olmasına bağlı ortaya çıkan göğüs ağrısında, akut kalp krizi sonrasında, kalp ritim bozukluklarında kullanılmaktadır. Ayrıca migren ataklarına karşı koruyucu olarak reçete edilebilir.

Dideral İlaç Ne İşe Yarar?

Dideral propranolol etken maddesi içermektedir. Bu etken madde kalpten çıkan kan miktarını azaltır. Ayrıca sinirsel aktiviteler üzerine etki gösterir. 

Okumalısınız: Exforge 28 Film Tablet İlaç Fiyatı 2022

Dideral Yan Etkileri

Dideral ilacının başlıca yan etkileri görülme sıklığına göre şu şekildedir:

  • Kalp atışının aşırı düşmesi, tansiyon düşüklüğü ve buna bağlı bayılma
  • Ciltte ve göz çevresinde kan oturması, şişlik ve kızarıklıkla seyreden iltihap
  • Yorgunluk, uzuvlarda soğukluk, uyuma güçlüğü
  • Yavaş veya düzensiz kalp atışı
  • Kabuslar
  • Bulantı, kusma veya ishal
  • Halüsinasyonlar, duygusal değişiklikler

Dideral İlaç Reçetesiz Yazılır Mı?

Dideral ilacı doktor tarafından önerilmediği sürece kullanılmamalıdır. İlaç reçetesiz olarak satın alınabilir. Yalnızca hekim tarafından reçete edildiği durumlarda, uygulama şekline özen gösterilerek alınabilir.

Dideral İlacı 2022 Güncel Fiyatı

Dideral ilaç fiyatı 2022 (40 mg) Mayıs itibari ile KDV dahil fiyatı 17.12₺ olarak belirlenmiştir.

Yasal Uyarı

Dideral ilacı doktorunuza danışmadan kullanmayınız. İnternet ortamında edinilen bilgilere güvenerek sağlığınızı tehlikeye atmayınız.

İlacımızın güncel fiyatı sizlerle paylaşılmıştır. Fiyatları belirli aralıklarla güncelliyoruz, eğer fiyatta bir yanlışlık varsa bize yorumlar kısmında belirtebilirsiniz. En kısa sürede fiyatı güncelleyeceğiz.

Yorum yapın