Factive İlaç Ne İşe Yarar?, Yan Etkileri ve Fiyatı 2022

Factive ilaç, bacaklarda yer alan tendirit ve tendon bölgelerinin aşırı zorlanması sonucu yaşan yırtılma ve zedelenme gibi ağrılı problemlerin tedavisinde kullanılan Factive ilaç için; Factive fiyat, Factive ne işe yarar, Factive raf ömrü ne kadardır ve Factive ilacını kullanan hastaların dyorumlarını bu yazımızda sizlere sunuyoruz.

Factive İlaç Nedir?

Factive, vücudun denge merkezlerine bağlı bölgelerinden bacaklarda yer alan tendirit ve tendom bölgelerinde yaşayan yırtılma ve zedelenme gibi ağrılı geçen sürecin tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Factive 320 mg film tabletler halinde piyasaya sunulan bu ilaç, sporcuların bacaklarında yaşadığı santral sinir sisteminin olumsuz etkilerinin de tedavisinde kullanılmaktadır.

Factive İlaç ne işe yarar
Factive İlaç ne işe yarar

Okumalısınız: D Colofer İlaç Fiyatı 2022

Factive Ne İşe Yarar?

Tendirit ve tendom bölgelerinde yer alan yapının aşırı zorlanması nedeniyle yaşanan yırtılma probleminin giderilmesinde Factive oldukça etkilidir. İçerisinde yer alan gemifloksasin mesilat seskihidrat bileşenleri sayesinde yırtılmış olan dokunun geri düzelmesinde oldukça etkilidir.

Factive Doz Ayarı Nasıl Yapılır?

Tendirit ve tendom yırtığı problemi yaşayan hastalara önerilen Factive, yırtığın boyutuna ve durumuna göre doktorlar tarafından belirli dozlar eşliğinde kullanılması gerekmektedir. Factive 320 mg 7 tb halinde piyasaya sunulmaktadır. Doktorun reçetede belirttiği dozlarda kullanılması tedavi sürecinin sağlıklı bir şekilde tamamlanmasında oldukça etkilidir.

Factive İlaç Fiyatı 2022
Factive İlaç Fiyatı 2022

Factive Yan Etkileri

Factive ilacının olası yan etkileri aşağıda sıralanmıştır:

 • Enfeksiyonel bazı hastalıklar
 • Lökopeni ve trombositemi gibi bazı kan hastalıkları
 • İştahsızlık
 • Bağ ağrısı
 • Uykusuzluk
 • Sinir
 • Anormal görüş
 • Döküntü
 • Dermatit
 • Kaşıntı
 • İdrar bozukluğu

Factive Nasıl Saklanmalıdır?

Factive ilacını muhakkak çocukların erişiminden uzak olan bir yerde saklanması gerekmektedir. Ortamın 25 C’nin altındaki oda sıcaklığında olması da gerekmektedir.

Factive Raf Ömrü Süresi Ne Kadardır?

Factive 320 mg 7 tb film tabletler halinde piyasaya sunulmaktadır. Yetkili firma tarafından bu ilacın raf ömrü 36 ay olarak belirtilmektedir.

Factive İlaç Reçetesiz Yazılır mı?

Factive ilacı doktor tarafından önerilmediği sürece kullanılmamalıdır. İlaç reçetesiz olarak kullanılmaz. Son dönemlerde yaygınlaşan bilinçsiz vitamin-mineral kullanımının engellenmesi amacıyla reçetesiz satışı kaldırılmıştır.

Factive İlacı 2022 Güncel Fiyatı

Factive ilaç 2022 Haziran itibari ile KDV dahil fiyatı 142.41₺ olarak belirlenmiştir. Factive fiyat konusunda yılbaşından bu yana değişiklik göstermemiştir.

Factive ilaç ne işe yarar?

Tendirit ve tendom yırtılması problemlerin tedavisinde Factive ilacı kullanılmaktadır.

Factive kaç mg halinde piyasada bulunuyor?

Factive 320 mg 7 tb film tabletler halinde piyasaya sunulmaktadır. Doktorlar 320 mg’lık ilacı, hastalığın ölçüsüne göre doz ayarı yapmaktadır.

Factive kullananların yorumları nelerdir?

Factive ilacı hakkında onlarca kişi yorum yapmıştır. bunlara erişmek için Google’a Factive kullananları yorumları yazmanız yeterli olacaktır.

Yasal Uyarı

Factive ilacını doktorunuza danışmadan kullanmayınız. İnternet ortamında edinilen bilgilere güvenerek sağlığınızı tehlikeye atmayınız.

İlacımızın güncel fiyatı sizlerle paylaşılmıştır. Fiyatları belirli aralıklarla güncelliyoruz, eğer fiyatta bir yanlışlık varsa bize yorumlar kısmında belirtebilirsiniz. En kısa sürede fiyatı güncelleyeceğiz.

Yorum yapın