Fenistil Jel Nedir? Ne işe yarar? ve Fiyatı 2022

Kaşıntı ve kızarıklık gibi durumların tedavisinde kullanılan fenistilin için; fenistil jel ne işe yarar, fenistil jel nedir, fenistil jel fiyat, fenistil jel ne için kullanılır ve fenistil jel bebeklerde kullanılır mı? sorularını sizler için cevaplandıracağız.

Fenistil Jel Nedir? Fenistil Jel Ne İşe Yarar?

Fenistil jel, topikal antihistaminikler olarak adlandırılan ilaç grubuna ait dimetinden maleat etken maddesi içermektedir. Bu etken madde alerjik reaksiyonlarda temel rol oynayan histamin maddesinin reseptörler üzerinden baskılanmasını sağlar.

Fenistil jel ne işe yarar? ve fenistil jel nedir? sorularını soran hastalarımız için fenistil jel ilacı; cilt hastalıklarına veya alerjik durumlara bağlı ortaya çıkan kaşıntının tedavisinde kullanılmaktadır. Ayrıca cilt döküntüsü, arı sokması, sinek ısırması, iltihaplı olmayan cilt yaraları, güneş yanığı, böcek ısırığı ve hafif dereceli yanıklarda reçete edilebilir.

Okumalısınız: Metigast İlaç Fiyatı 2022

Fenistil Jel Yan Etkileri
Fenistil Jel Yan Etkileri

Fenistil Jel Yan Etkileri

Fenistil jel ilacı kullanımına bağlı görülen yan etkiler şu şekildedir:

  • İlaca karşı alerji gelişimi
  • Uygulama bölgesinde kuruluk
  • Uygulama bölgesinde batma hissi

Fenistil Jel Bebeklerde Kullanılır Mı?

Bebeklerde ve küçük çocukların ciltlerinde yukarıda saydığımız problemlerden herhangi varsa Fenistil Jel kullanılmaz.

Fenistil İlaç Reçetesiz Yazılır Mı?

Fenistil ilacı cilt alerjilerinde sıklıkla önerilir. İlaç reçetesiz olarak satın alınabilir. İlacı daha önce kullanmadıysanız doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Fenistil Jel fiyat

Fenistil Jel Fiyat 2022 Güncel

fenistil jel fiyat 2022 (%1 jel) Mayıs itibari ile KDV dahil fiyatı 31.77₺ olarak belirlenmiştir.

Yasal Uyarı

Fenistil ilacı doktorunuza danışmadan kullanmayınız. İnternet ortamında edinilen bilgilere güvenerek sağlığınızı tehlikeye atmayınız.

İlacımızın güncel fiyatı sizlerle paylaşılmıştır. Fiyatları belirli aralıklarla güncelliyoruz, eğer fiyatta bir yanlışlık varsa bize yorumlar kısmında belirtebilirsiniz. En kısa sürede fiyatı güncelleyeceğiz.

Yorum yapın