Fucidin İlaç Fiyatı 2022

Cilt enfeksiyonlarının tedavisinde sıklıkla kullanılan Fucidin ilaç Fiyatı 2022 ne olduğunu merak ediyorsanız içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Fucidin İlaç Nedir?

Fucidin krem etken maddesi fusidik asit olan topikal (cilt üzerinden) kullanıma uygun antibiyotik kremdir. Enfekte yara ve yanıklar, enfekte olmuş egzama lezyonları, enfektif akne, apse, kıl kökü iltihabı ilacın başlıca kullanım alanlarıdır. 

Fucidin İlaç Ne İşe Yarar?

Fucidin krem farklı türde bakteriler üzerinde güçlü öldürücü etkiye sahip antibiyotiktir. Bakteri enfeksiyonuna bağlı cilt sorunlarının tedavisinde kullanılmaktadır.

Okumalısınız: Oroferon İlaç Fiyatı 2022

Fucidin Yan Etkileri

Fucidin ilacı lokal olarak uygulandığından dolayı yan etkileri kısıtlıdır. Seyrek olarak görülen yan etkiler genellikle uygulama bölgesi ile sınırlıdır.

  • Deride irritasyon
  • Kaşıntı
  • Yanma
  • Batma hissi
  • Kuruluk
  • Alerjik belirtiler

Fucidin İlaç Reçetesiz Yazılır Mı?

Fucidin cilt enfeksiyonu ve yaralanmaların tedavisinde harici olarak kullanılabilir. Reçetesiz olarak satın alınabilir. İlacı daha önce hiç kullanmadıysanız doktorunuza veya eczacınıza danışabilirsiniz.

Fucidin İlacı 2022 Güncel Fiyatı

Fucidin ilaç fiyatı 2022 (%2 20 gr krem) Nisan itibari ile KDV dahil fiyatı 31.78₺ olarak belirlenmiştir.

Yasal Uyarı

Fucidin ilacı doktorunuza danışmadan kullanmayınız. İnternet ortamında edinilen bilgilere güvenerek sağlığınızı tehlikeye atmayınız.

İlacımızın güncel fiyatı sizlerle paylaşılmıştır. Fiyatları belirli aralıklarla güncelliyoruz, eğer fiyatta bir yanlışlık varsa bize yorumlar kısmında belirtebilirsiniz. En kısa sürede fiyatı güncelleyeceğiz.

 

Yorum yapın