Funit İlaç Ne İşe Yarar, Yan Etkileri ve Fiyatı 2022

Kadınlarda vajina, cilt, ağız, gözler ve tırnaklar gibi vücudun muhtelif bölgelerinde oluşan mantar hastalığının tedavisinde kullanılan Funit ilacı için; Funit fiyatFunit ne işe yarar, Funit ilacının kadınlar için önemi nedir ve Funit ilacını kullanan kadınların yorumlarını bu yazımızda sizlere sunuyoruz.

funit ilaç fiyatı
funit ilaç fiyatı

Funit İlaç Nedir? funit 100 mg 

Funit, kadınlar tarafından kullanılan ve vajina, tırnak ve ağız gibi dış etkenlere açık olan vücudun belirli olan bu bölgelerinde oluşan mantar enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Funit 100 mg kapsüller halinde piyasaya sunulmuştur.

Okumalısınız : Calpol Ne İşe Yarar? Calpol Şurup Nedir ve Fiyatı 2022

Funit Ne İşe Yarar?

Funit kapsül kadınların vajina, ağız, tırnak ve göz gibi bazı bölgelerinde yaşanan mantar enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılmaktadır. Oluşan mantar yapısının durumuna göre doktorlar Funit 100 mg tabletlerden belirli dozlar önermektedir. Dozun üstünde kullanımı bazı yan etkilerin daha da belirgin yaşanmasına sebebiyet verebilmektedir.

Funit Etken Maddesi Nedir?

Funit kapsül ilacının etken maddesi itrakonazol içermektedir. Piyasada pembe opak ve kahverengi renkli sert jelatin kapsüller halinde yer almaktadır.

Funit İlaç Fiyatı 2022
Funit İlaç Fiyatı 2022

Funit Yan Etkileri

Funit ilacının olası yan etkileri aşağıda sıralanmıştır:

 • Karın ağrısı
 • Adet bozukluğu
 • Baş ağrısı
 • Sersemlik Hali
 • Uyuşukluk
 • Deride kızarıklıklar
 • Saç dökülmesi
 • Kabızlık
 • İshal
 • Kusma
 • Midede ekşime
 • Sık idrara çıkma

Funit Nasıl Saklanmalıdır?

Funit ilacını muhakkak çocukların erişiminden uzak olan bir yerde saklanması gerekmektedir. Ortamın 25 C’nin altındaki oda sıcaklığında olması da gerekmektedir.

Funit Kaç mg Bileşen İçerir?

Piyasada aktif olarak eczanelerde dağıtımı yapılan Funit 100 mg cinsinden tabletlerde sunulmaktadır. Yapısı itibari ile kapsüllerden oluşan Funit, ağız yolu ile alınmaktadır.

Funit İlaç Reçetesiz Yazılır mı?

Funit ilacı doktor tarafından önerilmediği sürece kullanılmamalıdır. İlaç reçetesiz olarak kullanılmaz. Son dönemlerde yaygınlaşan bilinçsiz vitamin-mineral kullanımının engellenmesi amacıyla reçetesiz satışı kaldırılmıştır.

Funit Kullananların Yorumlar

Funit ilacı kullananların yorumlarını okumak için ekşi sözlüğü ziyaret etmenizi öneririz: https://eksisozluk.com/funit–2820925

Funit İlacı 2022 Güncel Fiyatı

Funit ilaç 2022 Haziran itibari ile KDV dahil fiyatı 65.42₺ olarak belirlenmiştir. Funit fiyat konusunda yılbaşından bu yana değişiklik göstermemiştir.

Funit ilaç ne işe yarar?

Kadınların vajina, ağız ve tırnak gibi muhtelif bölgelerinde oluşan mantar enfeksiyonların tedavisinde kullanılan ilaçtır.

Funit kaç mg halinde piyasada bulunuyor?

Funit 100 mg kapsüller halinde piyasaya sunulmaktadır. Doktorlar 100 mg’lık ilacı, hastalığın ölçüsüne göre doz ayarı yapmaktadır.

Funit kullananlar yorumları nelerdir?

Funit ilacı hakkında onlarca kişi yorum yapmıştır. bunlara erişmek için Google’a Funit kullananlar yorumları yazmanız yeterli olacaktır.

Yasal Uyarı

Funit ilacını doktorunuza danışmadan kullanmayınız. İnternet ortamında edinilen bilgilere güvenerek sağlığınızı tehlikeye atmayınız.

İlacımızın güncel fiyatı sizlerle paylaşılmıştır. Fiyatları belirli aralıklarla güncelliyoruz, eğer fiyatta bir yanlışlık varsa bize yorumlar kısmında belirtebilirsiniz. En kısa sürede fiyatı güncelleyeceğiz.

Yorum yapın