İliadin İlaç Fiyatı 2022

Üst solunum yolu enfeksiyonlarında sıklıkla reçete edilen İliadin ilaç Fiyatı 2022 ne olduğunu merak ediyorsanız içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

İliadin İlaç Nedir?

İliadin soğuk algınlığı, saman nezlesi, sinüzit gibi hastalıklara bağlı ortaya çıkan burun tıkanıklığının tedavisinde kullanılmaktadır. Ayrıca orta kulak iltihabında ve buruna uygulanacak bazı tıbbi girişimler öncesinde kullanılabilir.

İliadin İlaç Ne İşe Yarar?

İliadin oksimetazolin etken maddesi içermektedir. Oksimetazolin etken maddesi damar daraltıcı etkiye sahiptir. Bu özelliği ile burun mukozasında salgı üretimi azaltır ve tıkanıklığı açıcı etki gösterir. 

Okumalısınız: Onglyza 5 Mg İlaç Fiyatı 2022

İliadin Yan Etkileri

İliadin ilacının burundan uygulandığında kan dolaşımına katılmadığı, uygulama bölgesi ile sınırlı kaldığı bilinmektedir. Bu durum ilacın yan etkilerinin uygulama bölgesi ile kısıtlı kalmasını sağlar.

  • Burun, ağız ve boğazda yanma veya kuruluk
  • Alerji
  • Kan basıncında artma
  • Baş ağrısı, uykusuzluk, sersemlik
  • Bulantı
  • Deri döküntüsü
  • İlaç etkisinin geçmesinin ardından burun mukozasında şişlik ve buna bağlı burun tıkanıklığı

İliadin İlaç Reçetesiz Yazılır Mı?

İliadin ilacı doktor tarafından önerilmediği sürece kullanılmamalıdır. İlaç reçetesiz olarak satın alınabilir. Yalnızca hekim tarafından reçete edildiği durumlarda, uygulama şekline özen gösterilerek alınabilir.

İliadin İlacı 2022 Güncel Fiyatı

İliadin ilaç fiyatı 2022 (10 ml) Mayıs itibari ile KDV dahil fiyatı 13.03₺ olarak belirlenmiştir.

Yasal Uyarı

İliadin ilacı doktorunuza danışmadan kullanmayınız. İnternet ortamında edinilen bilgilere güvenerek sağlığınızı tehlikeye atmayınız.

İlacımızın güncel fiyatı sizlerle paylaşılmıştır. Fiyatları belirli aralıklarla güncelliyoruz, eğer fiyatta bir yanlışlık varsa bize yorumlar kısmında belirtebilirsiniz. En kısa sürede fiyatı güncelleyeceğiz.

Yorum yapın