Kenacort-A İlaç Fiyatı 2022

Ağız içi aftların tedavisinde kullanılan Kenacort-A İlaç Fiyatı 2022 ne olduğunu merak ediyorsanız içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Kenacort-A İlaç Nedir?

Kenacort-A ilacı iltihabi seyreden cilt hastalıklarında (egzama gibi) kullanılmaktadır. İlacın daha yaygın olarak Kenacort-A Orabase ise aynı etken maddeye sahip olup oral aftların tedavisinde reçete edilmektedir. Bu durumların arasında takma diş ve ağız içi uygulamalara bağlı yaralanmalar, diş eti iltihap ve ağrısı yer almaktadır.

Kenacort-A İlaç Ne İşe Yarar?

Kenacort-A Orabase triamsinolon asetonid etken maddesi içermektedir. Kortikosteroid olan ve kortizon olarak da adlandırılan bu etken madde iltihabi reaksiyonları baskılayarak yara iyileşmesini hızlandırır.

Okumalısınız: Ventolin İlaç Fiyatı 2022

Kenacort-A İlaç Yan Etkileri

Kenacort-A Orabase ilacı lokal olarak uygulandığından yan etkileri sınırlıdır:

  • Yanma,
  • Kaşıntı
  • İrritasyon
  • Kuruluk
  • Ağız kenarında sivilce benzeri oluşumlar ve soyulma
  • Alerjik  temas  dermatiti

Kenacort-A İlaç Reçetesiz Yazılır Mı?

Kenacort-A ilacı ağız içi aftların tedavisinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Reçetesiz olarak satın alınabilir. İlacın kortizon içeriği bulunduğundan doktor tavsiyesi olmadan kullanılması önerilmez.

Kenacort-A İlacı 2022 Güncel Fiyatı

Kenacort-A ilaç fiyatı 2022 Nisan itibari ile KDV dahil fiyatı 20.32₺ olarak belirlenmiştir.

Yasal Uyarı

Kenacort-A ilacı doktorunuza danışmadan kullanmayınız. İnternet ortamında edinilen bilgilere güvenerek sağlığınızı tehlikeye atmayınız.

İlacımızın güncel fiyatı sizlerle paylaşılmıştır. Fiyatları belirli aralıklarla güncelliyoruz, eğer fiyatta bir yanlışlık varsa bize yorumlar kısmında belirtebilirsiniz. En kısa sürede fiyatı güncelleyeceğiz.

Yorum yapın