Klacid 500 Mg İlaç Fiyatı 2022

Klacid ilacı, bazı bakteriyel enfeksiyonları tedavi etmek için kullanılır. Klacid 500 mg ilaç fiyatı gayet makuldur. Solunum yolu, kulak, cilt enfeksiyonları ile birlikte ülser ve HIV enfeksiyonunun tedavisinde de reçeteli bir şekilde alınabilir. Tipik bir bakteriyel enfeksiyonu önleme ilacıdır.

Klacid 500 Mg Ne İşe Yarar?

Klacid, makrolid antibiyotikler grubuna ait bir ilaçtır. Vücutta diğer antibiyotikler gibi çalışır. Bu ilaç grubu, enfeksiyonlara neden olan bakterilerin büyümesini engellemeye çalışır. Klacid, soğuk algınlığı veya grip tedavisinde işe yaramaz.

Klacid 500 Mg Yan Etkileri

Okumalısınız: Ponstan Forte İlaç Fiyatı 2022

Mide krampları, ağrı, mide bulantısı, kusma ve şiddetli ishal Klacid ilacının olası yan etkilerindendir. Ancak gözlerin veya cildin sararması, iştahsızlık ve işitme bozuklukları gibi yan etikler ile karşılaşırsanız derhal doktorunuza söyleyiniz.

Klacid Fiyat

Klacid ilaç 2022 Nisan itibari ile KDV dahil fiyatı 137.14₺ olarak belirlenmiştir.

Yasal Uyarı

Klacid ilacını doktorunuza danışmadan kullanmayınız. İnternet ortamında edinilen bilgilere güvenerek sağlığınızı tehlikeye atmayınız.

İlacımızın güncel fiyatı sizlerle paylaşılmıştır. Fiyatları belirli aralıklarla güncelliyoruz, eğer fiyatta bir yanlışlık varsa bize yorumlar kısmında belirtebilirsiniz. En kısa sürede fiyatı güncelleyeceğiz.

Yorum yapın