Metigast İlaç Fiyatı 2022

Gaz şikayetlerinin tedavisinde reçete edilen Metigast ilaç Fiyatı 2022 ne olduğunu merak ediyorsanız içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Metigast İlaç Nedir?

Metigast mide-bağırsaklarda oluşan gaz ve gaza bağlı ortaya çıkan şikayetlerin tedavisinde kullanılmaktadır. Bağırsaklarda gaz sıkışması şikayeti olanlarda ve karın bölgesinden cerrahi girişim geçirmiş hastalarda reçete edilmektedir.

Okumalısınız: Lansor İlaç Fiyatı 2022

Metigast İlaç Ne İşe Yarar?

Metigast her kapsülünde simetikon etken maddesi içermektedir. Bu etken madde sindirim sistemi mukusunda bulunan gaz kabarcıklarını parçalar. Fiziksel olarak etki göstermektedir. Kimyasal etkinliği yoktur.

Metigast Yan Etkileri

Metigast ilacının raporlanan tek yan etkisi alerjik reaksiyonlardır. İlaca karşı alerji gelişmesi durumunda şu yan etkiler ortaya çıkar:

  • El, ayak bileklerinde şişlik
  • Boğazda ve dudakta şişlik
  • Nefes almada güçlük
  • Ciltte döküntü

Metigast İlaç Reçetesiz Yazılır Mı?

Metigast ilacı doktor tarafından önerilmediği sürece kullanılmamalıdır. İlaç reçetesiz olarak kullanılmaz. Yalnızca hekim tarafından reçete edildiği durumlarda, uygulama şekline özen gösterilerek alınabilir.

Metigast İlacı 2022 Güncel Fiyatı

Metigast fiyatı 2022 Mayıs itibari ile KDV dahil fiyatı 31.78 ₺ olarak belirlenmiştir.

Yasal Uyarı

Metigast ilacı doktorunuza danışmadan kullanmayınız. İnternet ortamında edinilen bilgilere güvenerek sağlığınızı tehlikeye atmayınız.

İlacımızın güncel fiyatı sizlerle paylaşılmıştır. Fiyatları belirli aralıklarla güncelliyoruz, eğer fiyatta bir yanlışlık varsa bize yorumlar kısmında belirtebilirsiniz. En kısa sürede fiyatı güncelleyeceğiz.

 

Yorum yapın