Onglyza 5 Mg İlaç Fiyatı 2022

Onglyza, tip 2 diyabet rahatsızlığı olan kişilerin şekeri düzeylerini düşürmek için kullanılır. Onglyza, kan şekeri düzeylerini düşürmeye yardımcı olmak için bazı diğer ilaçlarla birlikte de kullanılabilir. Onglyza 5 Mg İlaç fiyatı 2022 yılında artmasına rağmen en çok satılan ilaçlar arasındadır. Onglyza diyet ve egzersiz ile kan şekeri seviyeniz düşmediği takdirde kullanılır.

Onglyza 5 Mg İlaç Ne İşe Yarar?

Okumalısınız: Roaccutane 30 Kapsül İlaç Fiyatı 2022

Onglyza ilacı, yemek yedikten sonra sonra insülin seviyenizi iyileştirmeye yardımcı olur. Ayrıca vücut tarafından üretilen şeker miktarını azaltır ve düzenler. Onglyza, özellikle yemekten sonra alınır ve yükselen kan şekerini düşürür. Yemekten sonraki zamanlar vücudumuzun kan şekerinin en fazla yükseldiği zamanlardır.

Onglyza 5 Mg Yan Etkileri

Yan etkileri arasında Burun akıntısı, boğaz ağrısı ve öksürük gibi solunum yollarında enfeksiyon belirtileri vardır. Burun ve boğazın arkasında ağrı ve yutma sırasında rahatsızlık, nefes almada zorluk veya sıkışma rahatsızlıkları her zaman ortaya çıkmasa da sizde görülürse doktorunuza başvurabilirsiniz.

Onglyza 5 Mg İlaç Fiyatı

Ornglyza 5 Mg ilaç 2022 Nisan itibari ile KDV dahil fiyatı 234.15₺ olarak belirlenmiştir.

Yasal Uyarı

Onglyza 5 Mg ilacını doktorunuza danışmadan kullanmayınız. İnternet ortamında edinilen bilgilere güvenerek sağlığınızı tehlikeye atmayınız.

Yorum yapın