Pariet 28 Tablet İlaç Fiyatı 2022

Pariet aktif bileşen olarak rabeprazol sodyum maddesini barındırır. Pariet ilacı, proton pompası olarak adlandırılan bir ilaç grubuna dahildir. Pariet 28 tablet ilaç fiyatı 2022 yılında tüm Türkiye’de aynıdır. Bu ilaç midenin ürettiği asit miktarını azaltarak, rahatsızlıklardan kurtulmak ve tam iyileşmenin gerçekleşmesiiçin çalışır. İlacı yemek yerken almanız gerekir.

Pariet 28 Tablet İlaç Ne İşe Yarar?

Pariet, halk arasında reflü olarak bilinen gastroözofageal hastalığını tedavi etmek için hastalara verilir. Bu hastalık yemek borusu vasıtasıyla mideden yanlış yöne akan yiyecek ve asit bileşiklerinden kaynaklanır. Ayrıca reflü hastalığının tekrarlamasını engellemek için de kullanılır.

Okumalısınız: Galvus 50 Mg İlaç Fiyatı 2022

Pariet 28 Tablet Yan Etkileri

Parit yan etkilerine genelde rastlanmasa da nadiren de olsa istenmeyen yan etkileri olabilir. Pariet 28 tablet ilaç fiyatının uygun olması ve yan etkisinin az olması tercih edilme sebepleri arasındadır. Kusma, kabızlık, burun akıntısı ve boğaz ağrısı görülen bazı yan etkilerdendir.

Pariet Fiyat

Pariet ilaç 2022 Nisan itibari ile KDV dahil fiyatı 50.56₺ olarak belirlenmiştir.

Yasal Uyarı

Pariet ilacını doktorunuza danışmadan kullanmayınız. İnternet ortamında edinilen bilgilere güvenerek sağlığınızı tehlikeye atmayınız.

İlacımızın güncel fiyatı sizlerle paylaşılmıştır. Fiyatları belirli aralıklarla güncelliyoruz, eğer fiyatta bir yanlışlık varsa bize yorumlar kısmında belirtebilirsiniz. En kısa sürede fiyatı güncelleyeceğiz.

Yorum yapın