Parol Fiyatı 2022 Nedir?

Parol Fiyatı 2022  diğer adıyla Parasetamol , hafif ve orta şiddetli ağrılarda kullanılan bir ağrı kesicidir. Migren, kas, diş ağrılarını ve adet sancılarını dindirmek amacıyla kullanılır. Düzenli ve sık kullanımında sorunlar oluşturabileceği gibi rahatsızlıklara yol açabilir. Parol Fiyatı, ne kadar ve nasıl kullanılması gerektiğini makalenin devamında bulabileceksiniz.

Parol Fiyatı 2022

Parol ilacının fiyatı Mart 2022 itibari ile 12.00TL dir.

2022    Mart 12.00TL
2022
  Şubat 12.00TL
2022   Ocak 8.74TL
parol ne kadar
parol ne kadar

 

Parol Nedir? Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Parol, analjezik ve antipiretik etkilerini 15-30 dakika aralığında 3-4 saatliğine gösterir. Vücuda düzenli ve hızlı bir şekilde yayılır. Parol, prostaglandin sentezini önler ve Gastrointestinal sistemden hızla absorbe olur.

Parol Eklem Ağrılarına İyi Gelir mi?

Hafif ve orta şiddetli romatizma ağrılarında parol kullanılabilir. Kas ve eklem ağrılarını azaltmak için kullanılabilir. Ağrınız çok şiddetli veya günlük yaşamınızı etkileyecek düzeyde olmadığı sürece ağrı kesici kullanımı önerilmez.

Parol 500 mg Kimler Kullanamaz?

Parasetamol’e veya benzer yardımcı maddelere alerjisi, ağır düzeyde böbrek veya karaciğer yetmezliği, hepatik porfiria ve kalıtsal hemolitik anemi hastalıklarına sahip bireylerde parol kullanımı kullanılmamalıdır. Kullanılması durumunda bireyin vücudunda rahatsızlıklar ortaya çıkabilir ve doktora gidilmelidir.

Parol Hap Kaç Yaşa Verilir?

12 yaşından büyük çocuk ve bireylere parol kullanımı tavsiye edilir. Gerekli olması durumunda 4-6 saatte bir olmak kaydıyla 500 mg – 1gr (1-2 tablet) kullanılabilir. En fazla günlük doz 6 tablet şeklindedir. Aşılması durumunda sağlık sorunlarına ve rahatsızlıklara yol açabilir. 24 saatte 4 dozdan fazla verilmemeli, 6 yaş altı çocuklara verilmemelidir.

Hamileler Parol Kullanabilir mi?

Her kesimden farklı farklı durumlarda ve insanlara lazım olan parol hamile bireyler için doktora danışarak kullanılabilir. Dozu düşük olduğu sürece parol kullanımında bir sorun yoktur ancak Parol Plus kullanımı için mutlaka doktora danışmanız gerekir.

İlgili makalemizde parol nedir, kimler kullanabilir gibi konulara değindik. Görüşleriniz bizim için değerli bu yüzden aşağıdaki yorum bölümünü kullanmanız bizi mutlu edecektir 🙂

Diğer ilaç fiyatlarını incelemek için tıklayabilirsiniz.

Yorum yapın