Roaccutane 30 Kapsül İlaç Fiyatı 2022

Roaccutane sivilce tedavisinde kullanılan en bilindik ilaçlar arasındadır. Roaccutane ilaç fiyatı diğer akne ilaçları ile yakındır. Akne tedavi hapları cildinizdeki bezlerin ürettiği yağlı maddenin miktarını azaltarak, bakteri ve iltihabı azaltmayı amaçlar.

Roaccutane 30 Kapsül Ne İşe Yarar?

Okumalısınız: Zitromax 500 Mg İlaç Fiyatı 2022

Diğer ilaçların aksine Roaccutane daha ciddi sivilce hastalıkları için kullanılır. Cilt bezleri tarafından üretilen sebum adlı maddenin üretiminin durdurulmasını veya azaltılmasını sağlar. Roaccutane ilacının temel maddesi izotretinoin’dir. Roaccutane, A vitaminine benzer olan bir ilaç grubuna aittir.

Roaccutane Yan Etkileri

En yaygın yan etkileri arasında dudak, ağız, burun çevresinde cilt kuruluğu, cilt renginde değişiklik, avuç içi ve ayak tabanlarının soyulması ve kaşıntılı deri döküntüsü vardır. Roaccutane ilaç fiyatı ve size getirdiği faydaların yanında önemsiz bir tutardır. Yan etkilerin çok şiddetli seyretmesi durumunda doktorunuza başvurunuz.

Roaccutane 30 Kapsül İlaç Fiyatı

Roaccutane 30 Kapsül ilaç 2022 Nisan itibari ile KDV dahil fiyatı 79.60₺ olarak belirlenmiştir.

Yasal Uyarı

Roaccutane 30 Kapsül ilacını doktorunuza danışmadan kullanmayınız. İnternet ortamında edinilen bilgilere güvenerek sağlığınızı tehlikeye atmayınız.

Yorum yapın