Selectra İlaç; Ne işe Yarar, Yan Etkileri v Fiyatı 2022

Selectra ilaç; Depresyon, saplantı, takıntılı bozukluk, panik atak, duygusal denge bozukluğu gibi psikolojik hastalıkların tedavisinde kullanılan Selectra ilacı için; Selectra fiyatSelectra ne işe yarar, Selectra yan etkileri nelerdir, Selectra kullananlar yorumları ve Selectra iyileşme süresi hakkında bilgilerindirici bu yazımızı sizlere sunuyoruz.

Selectra İlaç fiyat
Selectra İlaç fiyat

Selectra İlaç Nedir?

Selectra depresyon, takıntı ve duygusal denge bozukluğu gibi birçok psikolojik hastalığın tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. İlacın içerisinde 50 mg sertraline eşdeğer olarak sertralin HCl içermektedir. Bir kutu içerisinde 28 film tabletler halinde piyasaya sunulmaktadır.

Selectra Ne İşe Yarar?

Selectra, seçici serotonin gerialım inhibitörleri olarak ifade edilen ve psikolojik birçok hastalığın tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Tamamen doktorluk yetkisi olan psikolojik servisler aracılığı ile önerilmektedir. İçeriğinde yer alan bazı bileşenleri sayesinde bireyin kendisini daha iyi hissederek, psikolojik birçok olumsuz durumdan sıyrılmasında etkilidir. Selectra asla uyku ilacı veyahut da sakinleştirici amacıyla kullanılmaması gerekmektedir. Doktorunuzun uygun görmesi dahilinde belirli dozlar eşliğinde kullanılması önerilmektedir.

Selectra Doz Ölçüleri Nedir?

Selectra 25 mg, 50 mg ve 100 mg film tabletler halinde piyasaya sunulmaktadır. Doktorunuzun hastalığınız ile ilgili ölçütlere göre Selectra 50 mg ya da Selectra 100 mg film tablet önerisinde bulunmaktadır. Küçük ölçüt olan Selectra 25 mg ise daha minimal psikolojik problemlere karşın önerilmektedir. Bu durum hakkında daha detaylı bilgiyi doktorunuzdan alınız.

Selectra İlaç Fiyatı 2022
Selectra İlaç Fiyatı 2022

Selectra Yan Etkileri

Selectra ilacının olası yan etkileri aşağıda sıralanmıştır:

 • Uykusuzluk
 • Baş dönmesi
 • Sersemlik hali
 • Cinsel işlev bozukluğu
 • İshal
 • Ağız kuruluğu
 • Boğaz ağrısı
 • İştahsızlık
 • Titreme
 • Kas gerginliği
 • Görme bozukluğu
 • Sık esneme
 • Karın ağrısı
 • Döküntü

Selectra Nasıl Saklanmalıdır?

Selectra ilacını muhakkak çocukların erişiminden uzak olan bir yerde saklanması gerekmektedir. Ortamın 25 C’nin altındaki oda sıcaklığında olması da gerekmektedir.

Selectra Kaç mg Bileşen İçerir?

Piyasada aktif olarak eczanelerde dağıtımı yapılan Selectra 50 mg, 25 mg ve 100 mg cinsinden tabletlerde sunulmaktadır. Yapısı itibari ile haplardan oluşan bu ilaç, ağız yolu ile alınmaktadır.

Selectra İyileşme Süresi

Birçok psikolojik hastalığın tedavisinde doktor tavsiyesi üzerine kullanılan Selectra, hastalığın tedavi sürecine olumlu etkilerde bulunmaktadır. Selectra iyileşme süreci, tamamen kişiden kişiye değişmektedir. Psikolojik olarak yaşanan durumun ve bireyin bu durumdan yaşadığı etkiye göre süre değişmektedir.

Selectra Kullananlar Ne Diyor?

Selectra kullananlar yorumlarını internetten incelediğimizde daha çok olumlu yorumları görebiliyoruz. Bir ilaç her ne kadar vücuda yararlı bileşenler ve hedef hastalıklara göre üretilse de her vücut aynı reaksiyonu gerçekleştiremeyecektir. Daha çok hassas bireyler bu tip ilaçların yan etkilerini daha fazla görecektir. Bu da ilaç için olumsuz bir düşünceye sahip olmalarına neden olacaktır. Ancak Selectra memnun kalanlar sayısı oldukça fazladır. Selectra daha beter etti gibi ifadelerin yanı sıra olumlu yorum sayısı oldukça fazladır. Selectra ekşi üzerinden de incelediğimizde birçok olumlu yorumu görebiliriz.

Doktorunuzun tavsiyesi üzerine Selectra yan etkileri hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilir, alt kısımda yer alan yan etkileri tablomuzu inceleyerek de genel hatları ile öğrenebilirsiniz.

Selectra İlaç Reçetesiz
Selectra İlaç Reçetesiz

Selectra İlaç Reçetesiz Yazılır mı?

Selectra ilacı doktor tarafından önerilmediği sürece kullanılmamalıdır. İlaç reçetesiz olarak kullanılmaz. Son dönemlerde yaygınlaşan bilinçsiz vitamin-mineral kullanımının engellenmesi amacıyla reçetesiz satışı kaldırılmıştır.

Selectra İlacı 2022 Güncel Fiyatı

Selectra ilaç 2022 Haziran itibari ile KDV dahil fiyatı Selectra 50 mg olarak 64.53₺ olarak belirlenmiştir. Selectra 25 mg fiyat ise 26.33₺ olarak belirtilmektedir.

Selectra ilaç ne işe yarar?

Selectra, psikolojik problem yaşayan bireylerin süreçlerini hafifleten etken bir ilaçtır. Doktor tavsiyesi üzerine kullanılması oldukça önemlidir.

Selectra kaç mg halinde piyasada bulunuyor?

Selectra 50 mg, 25 mg ve 100 mg cinsinden tabletlerde sunulmaktadır. Doktorlar, hastalığın ölçüsüne göre doz ayarı yapmaktadır.

Selectra kullananları yorumları

Selectra ilacı hakkında onlarca kişi yorum yapmıştır. bunlara erişmek için Google’a Selectra kullananları yorumları yazmanız yeterli olacaktır.

Yasal Uyarı

Selectra ilacını doktorunuza danışmadan kullanmayınız. İnternet ortamında edinilen bilgilere güvenerek sağlığınızı tehlikeye atmayınız.

İlacımızın güncel fiyatı sizlerle paylaşılmıştır. Fiyatları belirli aralıklarla güncelliyoruz, eğer fiyatta bir yanlışlık varsa bize yorumlar kısmında belirtebilirsiniz. En kısa sürede fiyatı güncelleyeceğiz.

Yorum yapın