Silverdin İlaç Fiyatı 2022

Yara ve yanık tedavisinde sıklıkla reçete edilen Silverdin ilaç Fiyatı 2022 ne olduğunu merak ediyorsanız içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Silverdin İlaç Nedir?

Silverdingümüş sülfadiazin” etken maddesi içeren kremdir. Enfektif yanıklarda, bacak ülseri ve bası yaralarında tedavi edici olarak kullanılmaktadır. Ayrıca deri nakli sonrasında enfeksiyon gelişimini önlemek amacıyla önlem amaçlı reçete edilmektedir.

Silverdin İlaç Ne İşe Yarar?

Silverdin etken maddesi geniş bir spektrumda bakteriler üzerinde antimikrobiyal özelliğe sahiptir. Ayrıca cilt üzerindeki mantar enfeksiyonlarını da engeller. Bu etkileri ile yara ve yanık bölgesindeki enfeksiyonu yok ederek yara iyileşmesini hızlandırır.

Okumalısınız: Flagyl İlaç Fiyatı 2022

Silverdin Yan Etkileri

Silverdin ilacı en sık görülen yan etkileri uygulama bölgesinde kaşıntı, döküntü, kızarıklıktır. İlaç kullanımına bağlı olarak ortaya çıkan seyrek yan etkiler şu şekildedir:

  • Ciltte yanma
  • Renk değişikliği
  • Eritem (kendiliğinden geçen kızarıklık)
  • Deride nekroz (hücre ölümü)
  • İştahsızlık, aşırı susama, kusma ile seyreden böbrek sorunu

Silverdin İlaç Reçetesiz Yazılır Mı?

Silverdin ilacı doktor tarafından önerilmediği sürece kullanılmamalıdır. Yara ve yanık tedavisinde reçetesiz olarak temin edilebilir. Ancak ilacı daha önce kullanmadıysanız doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Silverdin İlacı 2022 Güncel Fiyatı

Silverdin ilaç fiyatı 2022 ( %1 40 gr) Nisan itibari ile KDV dahil fiyatı 18.40₺ olarak belirlenmiştir.

Yasal Uyarı

Silverdin ilacı doktorunuza danışmadan kullanmayınız. İnternet ortamında edinilen bilgilere güvenerek sağlığınızı tehlikeye atmayınız.

İlacımızın güncel fiyatı sizlerle paylaşılmıştır. Fiyatları belirli aralıklarla güncelliyoruz, eğer fiyatta bir yanlışlık varsa bize yorumlar kısmında belirtebilirsiniz. En kısa sürede fiyatı güncelleyeceğiz.

Yorum yapın